Dzieci z przedszkoli i szkół w gminie Dobrzeń Wielki, w której zlokalizowana jest Elektrownia Opole, na Dzień Dziecka otrzymają książeczki opisujące, jak powstaje prąd i ciepło.

 

- To element kampanii informacyjnej dla młodszego odbiorcy energii elektrycznej i ciepła w naszym regionie - informuje Przemysław Marcisz, specjalista ds. promocji w spółce PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do której należy opolska elektrownia. - Książeczka jest bogato ilustrowana, a informacje w niej zawarte są łatwo przyswajalne dzięki rymowankom. W ten sposób dzieci będą mogły zrozumieć to, o czym dowiedziały się podczas ostatnich Dni Otwartych, na które w tym roku przyszło około 700 osób - dodaje.

 

Książeczka przez dwa tygodnie będzie również dostępna w wersji elektronicznej na stronie internetowej dziennika „Nowa Trybuna Opolska”, więc wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z publikacją. Plik można również pobrać już dzisiaj ze strony internetowej Elektrowni Opole.

 

Książeczka powstała w ramach współpracy z wydawcą „Nowej Trybuny Opolskiej”. Tekst przygotował Henryk Sobolewski, a rysunki wykonał Krzysztof Urbanowicz.

 

Plik do pobrania:

elopole_site