Ponad 800 osób odwiedziło Elektrownię Opole podczas 12. edycji dni otwartych. Największą atrakcją była możliwość przyjrzenia się z bliska budowie nowych bloków energetycznych numer 5 i 6. 

 

Dni otwarte w Elektrowni Opole od lat cieszą się wielką popularnością i na stałe wpisały się w miejski kalendarz najciekawszych imprez. To doskonała możliwość poznania technologii wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, ale również przyjrzenia się codziennej pracy jednej z największych firm w województwie opolskim. Za sprawą realizowanej inwestycji polegającej na budowie dwóch bloków energetycznych o łącznej mocy 1800 MW, dni otwarte cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem, niż zwykle.

 

Goście rozpoczynali zwiedzanie od wysłuchania zasad funkcjonowania elektrowni. Główną atrakcją otwartych dni była edukacyjna wycieczka po terenie Elektrowni Opole. Każdą grupę oprowadzało dwóch przewodników-specjalistów, którzy na co dzień obsługują energetyczne urządzenia. W trakcie spaceru można było obejrzeć i posłuchać o pracy kluczowych urządzeń elektrowni, m.in. chłodni kominowych, turbin, nastawni czy młynów węglowych.

 

Można było również zobaczyć z bliska jak budowane są bloki energetyczne numer 5 i 6. To jedna z największych inwestycji energetycznych w Europie i największa w Polsce po 1989 r., na której pracuje już około 3 tys. osób, a docelowa liczba pracowników sięgnie 4 tys. 

elopole_site