W dniach 12-13 maja 2016 roku Elektrownia Opole organizuje XII edycję Dni Otwartych.

 

Podczas tegorocznych Dni Otwartych będzie można zobaczyć największy aktualnie plac budowy w Polsce, czyli budowę dwóch bloków energetycznych. Inwestycja jest już zaawansowana w ponad 40%, a nowe bloki nr 5 i 6 będą mieć łączną moc około 1800 MW.

 

Poza tym zainteresowani będą mogli zobaczyć jak wygląda proces wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, a także przyjrzeć się kluczowym urządzeniom i instalacjom energetycznym opolskiej elektrowni, m.in. kotłom, turbogeneratorom, chłodniom kominowym czy centralnej nastawni elektrowni. Zapoznają się również z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska.

 

Zgłoszenia od osób, które chciałyby zwiedzić Elektrownię Opole, przyjmowane będą w dni robocze do 10 maja 2016 roku w godzinach 8:00-14:00.

 

Uwaga: osoby niepełnoletnie mogą zwiedzić Elektrownię Opole wyłącznie w towarzystwie rodziców bądź opiekunów prawnych, natomiast zorganizowane grupy młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz z uczelni - wraz z opiekunami wyznaczonymi przez szkołę lub uczelnię.

 

Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa przyjmujemy tylko formalnie zgłoszone (poprzez wyznaczoną przez nas osobę do kontaktu) grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne.

 

Z uwagi na duże zainteresowanie kolejną edycją dni otwartych organizowanych przez Elektrownię Opole, a także ze względu na ograniczone możliwości przyjęcia zainteresowanych, o czasie i terminie zwiedzania decyduje kolejność zgłoszenia.

 

Pliki do pobrania:

 

Informacji w sprawie organizacji wycieczek w ramach XII Dni Otwartych udziela Beata Florecka, tel.: 77 423 50 26, e-mail: beata.florecka@gkpge.pl.

elopole_site