Jednym z naszych priorytetów w ramach społecznej odpowiedzialności jest wywieranie wpływu na rozwój sprawnościowy dzieci i młodzieży w regionach, w których prowadzimy swoją działalność. Stąd nasze zaangażowanie we wsparcie KPR Gwardii Opole. Zależy nam, aby młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pasje, a jednocześnie mieli szansę na rozwój karier sportowych – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W ramach projektu „PGE GiEK Akademia Gwardii Opole – gra w piłkę ręczną” klub zorganizował zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz zadbał o przygotowanie i uczestnictwo dzieci i młodzieży z terenu Miasta Opola w rozgrywkach ligowych. W ramach realizowanych działań, przy stałej współpracy ze szkołami w Opolu, klub kieruje swoją ofertę do młodych sportowców z całego województwa opolskiego.

Regularne zajęcia sportowe wpływają na zwiększenie świadomości o roli aktywności fizycznej w życiu młodych ludzi, a także poprzez wzmacnianie czynników chroniących i wskazywanie alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego mają aspekt profilaktyczny.

Historia klubu Gwardia Opole sięga roku 1945. Obecnie Akademia w swoich szeregach kształci ok. 160 zawodników w kategoriach: dzieci, młodziki, juniorzy młodsi oraz juniorzy. Drużyny młodzieżowe z sukcesami reprezentują klub w rozgrywkach wojewódzkich, a także krajowych

elopole_site