Spółka PGE GiEK od lat angażuje się we wsparcie sportu, szczególnie tego dla dzieci i młodzieży. Wiemy jak ważny jest rozwój umiejętności sportowych u początkujących sportowców, dlatego zdecydowaliśmy, by do promowanych przez nas dyscyplin, takich jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka, dołączyła również opolska piłka ręczna. Liczymy, że Spółka PGE GiEK będzie kojarzyć się mieszkańcom nie tylko z Elektrownią Opole, która jest jedną z najważniejszych elektrowni w Polsce, ale także ze wsparciem młodych szczypiornistów, którzy w przyszłości będą mogli kontynuować sukcesy sportowe swoich starszych i doświadczonych kolegów z zawodowego klubu Gwardia Opole – podkreśla Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Głównym zadaniem „PGE GiEK Akademia Gwardia Opole” jest organizacja zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, którzy chcą szkolić swoje umiejętności w piłce ręcznej, a także przygotowanie i uczestnictwo w rozgrywkach ligowych dzieci i młodzieży z terenu Miasta Opola. Współpraca z Klubem Gwardia Opole to rozszerzenie zaangażowania PGE GiEK obejmującego wsparcie klubów sportowych realizujących zadania szkoleniowe kierowane do najmłodszych sportowców.

Zawodnicy z „PGE GiEK Akademia Gwardia Opole” regularnie uczestniczą w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając medale i puchary na największych imprezach młodzieżowych. Wyróżniający się zawodnicy Akademii zostają powołani do Reprezentacji Kadry Wojewódzkiej, z którą rywalizują na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, największej sportowej imprezie związanej z młodzieżowymi sportami halowymi.

elopole_site