Sponsoring opolskich mażoretek, to jeden z ważniejszych projektów realizowanych przez PGE GiEK na terenie gminy, gdzie funkcjonuje Elektrownia Opole. Stowarzyszenie „Seniorita” od lat buduje markę gminy Dobrzeń Wielki dzięki artystycznym występom w paradnych strojach z elementami umundurowań służb i formacji przy dźwiękach orkiestry dętej. Pokazy taneczne na wielu arenach Europy umożliwiają dobrzeńskim mażoretkom promocję ich rodzinnych stron oraz kultury lokalnej a my z radością i satysfakcją wspieramy takie inicjatywy - podkreśla Mirosław Pietrucha, dyrektor Elektrowni Opole.

Cieszymy się z nawiązania współpracy. Od kiedy zostało założone stowarzyszenie, zespół „Seniorita” nie miał sponsora w takim zakresie i wymiarze. Dziękujemy za zaufanie i liczymy, że nasza współpraca przyniesie obopólną korzyść - mówi Iwona Niemczyk, sekretarz Stowarzyszenia Mażoretek Opolskich.

W dniach 22-25 czerwca br. opolska „Seniorita” weźmie udział w XVIII Mistrzostwach Europy Mażoretek w Słowenii.

Grupa PGE odpowiedzialna społecznie w swojej działalności biznesowej od lat angażuje się w ważne lokalne przedsięwzięcia. Należąca do spółki PGE GiEK Elektrownia Opole reagując na zróżnicowane potrzeby społeczne, edukacyjne, naukowe, kulturalne i sportowe lokalnych społeczności, odpowiada na potrzeby mieszkańców gmin sąsiadujących z elektrownią. Takim przykładem jest położony w pobliżu opolskiej elektrowni Dobrzeń Wielki. W ostatnich tygodniach Spółka nawiązała współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrzeniu Wielkim sponsorując Turniej Tańca Towarzyskiego Silesian Cup 2023, a także Stowarzyszeniem Mażoretek „Seniorita”. Wsparcie takich inicjatyw umożliwia ukierunkowanie wrażliwości młodego pokolenia na kulturę, sztukę, aktywność fizyczną oraz efektywne wykorzystywanie wolnego czasu.

elopole_site