W ramach Narodowego Programu Szczepień, Elektrownia Opole zawarła z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu umowę dotyczącą realizacji pakietu szczepień pracowników elektrowni. Zgodnie z zawartym porozumieniem szpital zrealizuje na terenie Elektrowni Opole szczepienia pierwszą i drugą dawką szczepionki przeciw COVID-19 dla pracowników PGE GiEK z lokalizacji opolskiej, z zachowaniem wszelkich procedur medycznych i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Elektrownia Opole zobowiązała się do wyznaczenia, przygotowania i wyposażenia punktu szczepień na terenie zakładu.

– Organizacja punktu szczepień na terenie Elektrowni Opole to efekt porozumienia i bardzo dobrej współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu. Chciałbym serdecznie podziękować dyrekcji szpitala i wszystkim zaangażowanym w  organizację szczepień pracownikom elektrowni, za bardzo sprawne uruchomienie i realizację porozumienia – podkreśla Mirosław Pietrucha, dyrektor Elektrowni Opole.

Organizacja punktu szczepień na terenie elektrowni pozwoli na szybsze zabezpieczenie załogi zakładu przed zarażeniem koronawirusem. Przełoży się to na jeszcze większą pewność stabilnej produkcji energii, która z Elektrowni Opole płynie do milionów gospodarstw domowych. 

Od początku epidemii naszym priorytetem było bezpieczeństwo załogi. Wprowadziliśmy szereg nowych rozwiązań organizacyjnych oraz zapewniliśmy miliony sztuk środków ochronnych po to, aby uchronić nasz zakład przed pojawieniem się dużych ognisk chorobowych. Akcja szczepień z pewnością jeszcze bardziej zwiększy komfort i bezpieczeństwo naszych pracowników, co z kolei zwiększy pewność niezakłóconego funkcjonowania Elektrowni Opole, która jest jednym z największych producentów energii elektrycznej w Polsce – dodaje Mirosław Pietrucha.

 

szczepienia_el_opole_2.jpg
szczepienia_el_opole_1.jpg
elopole_site