• Jacek Kaczorowski prezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

  13.06.2024

  Jacek Kaczorowski, Prezes Zarządu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, zrzeszającego największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce.

  Więcej
 • W okolicy Elektrowni Opole zasadzono nowy „Las Pełen Energii”

  23.04.2024

  Elektrownia Opole, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, po raz kolejny przystąpiła do cyklicznego projektu Grupy PGE pn. „Lasy Pełne Energii”. Pracownicy elektrowni wspólnie z Nadleśnictwem Kup i lokalną młodzieżą szkolną 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, posadzili blisko 5000 nowych drzew. 

  Więcej
 • Elektrownie PGE GiEK ponownie z certyfikatami EMAS za najlepsze rozwiązania proekologiczne

  21.12.2023

  Elektrownia Dolna Odra i Elektrownia Opole, należące do spółki PGE GiEK z Grupy PGE, ponownie zostały wyróżnione certyfikatami EMAS, przyznawanymi podmiotom wdrażającym najlepsze rozwiązania prośrodowiskowe oraz ekoinnowacyjne, spełniającym tym samym unijne, restrykcyjne normy ekologiczne.

  Więcej
 • Jubileuszowy Dzień Energetyka w Elektrowni Opole

  15.09.2023

  15 września pracownicy Elektrowni Opole, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, świętowali Dzień Energetyka. W tym roku wydarzenie miało szczególny charakter z uwagi na 30. jubileusz powstania elektrowni.

  Więcej
 • Elektrownia Opole współpracuje z żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

  22.06.2023

  Elektrownia Opole, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, podpisała porozumienie z 13. Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej. W efekcie nawiązanej współpracy żołnierze obrony terytorialnej będą mieli możliwość poznać obiekt infrastruktury energetycznej, a także odbywać szkolenia w zakresie reagowania na skutki ewentualnych klęsk żywiołowych. Porozumienie dotyczący obronności państwa i bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców województwa opolskiego.

  Więcej
 • PGE GiEK sponsorem opolskich mażoretek

  15.06.2023

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, z Grupy PGE, rozpoczyna współpracę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Mażoretek Opolskich z Dobrzenia Wielkiego. Certyfikat potwierdzający współpracę z zespołem „Seniorita” odebrał Dyrektor Elektrowni Opole, Mirosław Pietrucha.

  Więcej
 • PGE GiEK kontynuuje wsparcie dla LZS „Swornica” Czarnowąsy

  05.06.2023

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE zawarła umowę sponsoringową z najstarszym piłkarskim, ludowym zespołem sportowym w Polsce – LZS „Swornica Czarnowąsy”. Spółka została sponsorem głównym drużyn dziecięcych i młodzieżowych.

  Więcej
 • PGE GiEK Złotym Sponsorem Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”

  29.05.2023

  W niedzielę 28 maja 2023 roku na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu rozpoczęły się 47. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Żywa”. Wydarzenie, którego głównym sponsorem jest spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, potrwa do 3 czerwca.

  Więcej
 • PGE GiEK kontynuuje współpracę z Gwardią Opole

  24.05.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, do której należy Elektrownia Opole, kontynuuje rozpoczętą w 2021 roku współpracę z Klubem Piłki Ręcznej Gwardia Opole.

  Więcej
 • Strażacy na ćwiczeniach w Elektrowni Opole

  12.05.2023

  15 jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyło w ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych zorganizowanych 11 maja na terenie Elektrowni Opole, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Ćwiczenia pozwoliły przetestować umiejętności ratownicze oraz koordynacyjne służb w sytuacjach awaryjnych, w tym pożarowych i ewakuacyjnych, które potencjalnie mogłyby wystąpić na terenie elektrowni.

  Więcej

Nasze oddziały

elopole_site