• PGE GiEK kontynuuje wsparcie dla LZS „Swornica” Czarnowąsy

  05.06.2023

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE zawarła umowę sponsoringową z najstarszym piłkarskim, ludowym zespołem sportowym w Polsce – LZS „Swornica Czarnowąsy”. Spółka została sponsorem głównym drużyn dziecięcych i młodzieżowych.

  Więcej
 • PGE GiEK Złotym Sponsorem Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Żywa”

  29.05.2023

  W niedzielę 28 maja 2023 roku na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu rozpoczęły się 47. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Żywa”. Wydarzenie, którego głównym sponsorem jest spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, potrwa do 3 czerwca.

  Więcej
 • PGE GiEK kontynuuje współpracę z Gwardią Opole

  24.05.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, do której należy Elektrownia Opole, kontynuuje rozpoczętą w 2021 roku współpracę z Klubem Piłki Ręcznej Gwardia Opole.

  Więcej
 • Strażacy na ćwiczeniach w Elektrowni Opole

  12.05.2023

  15 jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyło w ćwiczeniach ratowniczo-gaśniczych zorganizowanych 11 maja na terenie Elektrowni Opole, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Ćwiczenia pozwoliły przetestować umiejętności ratownicze oraz koordynacyjne służb w sytuacjach awaryjnych, w tym pożarowych i ewakuacyjnych, które potencjalnie mogłyby wystąpić na terenie elektrowni.

  Więcej
 • Elektrownie PGE GiEK ponownie wyróżnione w systemie EMAS za działania prośrodowiskowe

  27.02.2023

  Elektrownia Opole oraz Elektrownia Dolna Odra należące do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE po raz kolejny zostały wyróżnione certyfikatami EMAS, które przyznawane są podmiotom wdrażającym najlepsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska oraz ekoinnowacji. Obecność elektrowni PGE GiEK w gronie organizacji posiadających rejestrację w systemie EMAS potwierdza, że spełniają one restrykcyjne normy z obszaru ochrony środowiska. System EMAS jest najbardziej wiarygodnym spośród obecnie funkcjonujących systemów środowiskowych w Unii Europejskiej.

  Więcej
 • 30-lecie Elektrowni Opole

  23.02.2023

  23 lutego 1993 roku o godz. 12.47 nastąpiła synchronizacja pierwszego bloku w Elektrowni PGE w Opolu.  Opolska elektrownia pokrywająca w 8 proc. krajowe zapotrzebowanie na energię elektryczną jest dziś trzecią co do wielkości elektrownią w Polsce.

  W swoim portfelu wytwórczym posiada sześć bloków energetycznych o łącznej mocy 3340 MW, w tym dwie najnowsze jednostki o łącznej mocy 1810 MW, oddane do eksploatacji w 2019 roku.

  Więcej
 • Spółka BESTGUM POLSKA w gronie najdynamiczniejszych firm w Polsce

  21.11.2022

  BESTGUM POLSKA, spółka należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, znalazła się w rankingu najdynamiczniejszych polskich przedsiębiorstw, których finansowe wyniki zbadał Instytut Europejskiego Biznesu.

  Więcej
 • PGE GiEK głównym sponsorem Akademii Gwardia Opole

  13.10.2022

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE sponsoruje superligową drużynę piłki ręcznej mężczyzn w województwie opolskim - KPR GWARDIA OPOLE.

  Więcej
 • Elektrownia Opole świętowała Dzień Energetyka

  06.09.2022

  Uroczysta gala z okazji Dnia Energetyka w Elektrowni Opole należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, zorganizowana 2 września 2022 r. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, zgromadziła liczne grono opolskich energetyków i zaproszonych gości. Podczas spotkania uczczono także jubileusz 40-lecia zakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

  Więcej
 • „Energetyczne Tornistry” od PGE GiEK dla pierwszaków z okolic Opola

  31.08.2022

  Pierwszoklasiści z regionu opolskiego, w którym funkcjonuje Elektrownia Opole, otrzymali od spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE 25 tornistrów z pełnym wyposażeniem.

  Więcej

Nasze oddziały

elopole_site